About

Instruktorzy

Nasi instruktorzy wyróżniają się ogromną wiedzą lotniczą, spokojem i zrozumieniem w stosunku do uczniów, najwyższymi kompetencjami i umiejętnościami oraz indywidualnym podejściem do każdego adepta latania. Lotnictwo to ich największa pasja, a szkolenia traktują jako misję dzielenia się swoim doświadczeniem.

Learn more   >

Baza

Bazą naszej szkoły śmigłowcowej jest lotnisko Radom-Piastów. Lotnisko w Piastowie to po pierwsze lotnisko o przebogatej historii i wspaniałych lotniczych tradycjach, a po drugie zlokalizowane w doskonałym punkcie w centralnej Polsce, zaledwie godzinę drogi od Warszawy. Swoją siedzibę ma tu Aeroklub Radomski. To wymarzone miejsce, aby szkolić przyszłych pilotów i doskonalić kunszt pilotażu.

Nasza baza znajduje się w bliskiej odległości od portu lotniczego Warszawa-Radom. To ogromny atut. Dzięki temu w czasie szkoleń możemy wykonywać operacje na lotnisku komunikacyjnym, co otwiera nam nowe możliwości i sprawia, że nasze kursy mogą być jeszcze bardziej efektywne.

Flota

Szkolenia odbywają się na śmigłowcu Robinson R44. Robinson R44 to jeden z najbardziej popularnych śmigłowców na świecie. Ta nieduża, ale szalenie wygodna maszyna, napędzana jest silnikiem Lycoming IO-540 z półsztywnymi dwiema łopatami wirnika głównego i dwułopatowym wirnikiem ogonowym.

Śmigłowiec R44 jest przede wszystkim niezawodny oraz imponuje prędkością lotu i komfortem. Dlatego wykorzystywany jest praktycznie we wszystkich zakątkach świata zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych i szkoleniowych. W niektórych państwach eksploatowany jest również przez siły powietrzne.

Maszyna jest własnością Heli Solution. Dzięki temu jesteśmy ośrodkiem szkoleniowym niezależnym od innych podmiotów oraz jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą dbałość o naszego Robinsona.

Learn more   >