Zespół

Nasz Zespół

Poznaj zespół Heli Solution

Grupa doświadczonych i zaangażowanych profesjonalistów, których pasją jest lotnictwo. Wspólnie tworzymy atmosferę wsparcia i inspiracji, zapewniając naszym kursantom najlepsze możliwe doświadczenie szkoleniowe. Poznaj nas bliżej i dołącz do naszej lotniczej rodziny już dziś!

Maciej Dominiak

Pilot

Maciej to doświadczony pilot śmigłowcowy i samolotowy. Jego nalot życiowy wynosi ponad 1000 godzin. Latanie to jego pasja. Kocha latać przede wszystkim śmigłowcami – nie tylko Robinsonem R44 jako instruktor w naszej szkole, ale również m.in. Bo 105 w czasie pokazów lotniczych w całej Polsce i Europie. Wcześniej zawodnik samochodowy, uczestnik Rajdu Dakar.

Maciej Dominiak

Dawid Walas

Kierownik

Dawid jest kierownikiem odpowiedzialnym w organizacji. W Heli Solution odpowiada za Safety Management System. Jest pilotem samolotowym, organizatorem i wieloletnim dyrektorem pokazów lotniczych w całej Polsce. Koordynuje specjalne wydarzenia lotnicze, na koncie ma między innymi realizacje lądowań samolotami w szczególnych miejscach i przeprowadzenie przelotów pod mostami.

Dawid Walas

Karol Polaczek

Pilot

Karol to pilot zawodowy, który pracuje w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w operacjach SPO-HR i AOC. Jego nalot na śmigłowcach to 1400 godzin. Karol lata śmigłowcami typu Robinson i Guimbal, w naszej szkole jest instruktorem. Prywatnie miłośnik polskich gór i sportów wodnych.

Karol Polaczek

Michał Jaśkiewicz

Pilot

Michał swoje pierwsze szlify lotnicze zdobył w trakcie szkolenia szybowcowego na lotnisku w podradomskim Piastowie. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej oraz Szkoły Orląt w Dęblinie. Posiada uprawnienia instruktora śmigłowcowego oraz samolotowego. Za sterami tych pierwszych spędził bez mała 2000 godzin. W trakcie swojej przygody lotniczej wykonywał loty na 25 typach różnych statków powietrznych. Wielokrotnie prezentował umiejętności lotnicze na pokazach krajowych i zagranicznych. Posiada bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu lotów HHO oraz HEC. Absolwent szeregu kursów związanych z działaniami w obszarze wykorzystania lotnictwa śmigłowcowego.

Michał Jaśkiewicz

Michał Smaga

Kierownik szkolenia

Michał jest kierownikiem szkolenia w organizacji. Przygodę z lotnictwem rozpoczął ponad 20 lat temu, a śmigłowce pilotuje od 2007 roku. Zaczynał jako pilot wojskowy i był instruktorem w Szkole Orląt w Dęblinie. Na śmigłowcach ma wylatane ponad 3500 godzin, w tym 1700 godzin jako instruktor.

Michał Smaga

Paweł Świątek

Pilot

Paweł jest instruktorem śmigłowcowym. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął od szybowców w wieku 16 lat. Przeznaczenie sprowadziło go na pilotaż śmigłowcowy w Chełmie. Odkąd pierwszy raz poleciał śmigłowcem już wiedział, że jest to sektor lotnictwa stworzony dla niego. Na śmigłowcach wylatał dotychczas 850 godzin, zaś jego całkowity nalot razem z szybowcami i samolotami to 1700 godzin.

Paweł Świątek

Sławomir Gliński

Kierownik szkolenia

Sławomir jest pilotem i mechanikiem śmigłowcowym, samolotowym oraz szybowcowym. Związany z lotnictwem od 4 roku życia. Łączny nalot w granicach 1800 godzin, z czego na śmigłowcach 1000h. Przygodę z lotnictwem śmigłowcowym rozpoczął w USA gdzie zdobył licencję pilota zawodowego FAA. Posiada międzynarodowe doświadczenie w lotach na śmigłowcach w operacjach typu HR polegających między innymi na zbieraniu jaj aligatorów czy patrolowaniu linii energetycznych. Aktualnie pilot dowódca w operacjach HEMS.

Sławomir Gliński

Maria Muś

Pilot

Maria jest jedną z najbardziej znanych kobiet w polskim lotnictwie. Wylatała ok. 2800 godzin na różnych typach śmigłowców, m.in. na śmigłowcu Bell 427, Bell 429, Eurocopter AS350, EC130, Bölkow Bo 105 i Robinson R44. Posiada uprawnienia IR(H) oraz lata na pokazach lotniczych wspomnianym śmigłowcem Bo 105. Poza lotnictwem, Maria kocha konie, jeździectwo i psy. Jest też fanką anime i książek fantastycznych.

Maria Muś

Więcej informacji o Heli Solution.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, zarezerwować loty widokowe lub umówić się na konsultację dotyczącą szkolenia. 

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi szkolenia lotniczego oraz naszych usług. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem obsługi klienta.

Tak, po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminów, otrzymasz licencję pilota śmigłowcowego, która uprawnia Cię do samodzielnego pilotowania śmigłowców w określonych warunkach i kategoriach.

Zazwyczaj minimalny wiek wymagany do rozpoczęcia szkolenia wynosi 16 lat, jednak istnieją pewne ograniczenia dotyczące wieku ucznia w momencie uzyskania licencji. W niektórych jurysdykcjach minimalny wiek ten może być wyższy. Zaleca się skonsultowanie się z lokalnymi przepisami lotniczymi.